home | Mapa strony | Formularz kontaktowy |

Firma P.H.U. "GONTY" Stanisław Bielak

Produkcja-Handel-Usługi

Producent gontów drewnianych łupanych i stolarki budowlanej

Masz pytanie?
Zadzwoń: +48  18 28 520 76
.
+48  784 490 737
lub napisz: kbielak1@wp.pl
  • slider_0
  • slider_1
  • slider_2
Aktualna strona: Home > Gonty drewniane > Technologia produkcji


Technologia produkcji

Produkcją gontów drewnianych zajmujemy się od kilku pokoleń. Wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, nabyte w tym czasie doświadczenie, oraz przeprowadzone przez naszą firmę badania pozwoliły nam na wypracowanie profesjonalnej technologii  wyrobu, impregnacji, montażu gontów drewnianych sprawiając, że żywotność gontu została maksymalnie wydłużona.  

Drewno jest materiałem organicznym, jego trwałość zależy w ogromnej mierze od rodzaju gleby w jakiej wyrosło, klimatu i otoczenia. Nabyte przez lata doświadczenie pozwoliło naszej firmie na zdobycie umiejętności wyboru odpowiedniego drewna do produkcji najlepszych gontów drewnianych.

Niebagatelne znaczenie ma: gęstość przyrostów rocznych, wiek drzewa i jego łupliwość.  Od lat pozyskujemy drewno z terenów górskich, które posiadają znakomite cechy pod kątem trwałości gontów drewnianych. Nasi fachowcy obrabiają drewno tak jak nasi dziadkowie, jednak z uwagi na czasochłonność czynności te wykonywane są przy pomocy maszyn. Należy w tym miejscu podkreślić iż drewno cięte mechanicznie na zasadach technologii łupania ręcznego zachowuje właściwości ręcznej obróbki drewna.

Współpracujemy z firmami w Polsce i Europie, nasze gonty spełniają europejskie normy pod względem jakości drewna, wymiarów, które muszą być zachowane jak i trwałości.

Oferowane przez nas gonty są wyłącznie pierwszego gatunku. Nasza firma nie oszczędza na materiale potrzebnym do osiągniecia najwyższej jakości produktów.

Do zapewnienia naturalnej płynności pokrycia powierzchni dachowej przy takich elementach dachu jak:  naroża, bawole oka, lukarnie i inne produkujemy gonty w kształcie klina (skosy), które są nieco dłuższe niż gonty standardowe.  Są to gonty pozwalające pokryć każdą powierzchnię dachową o różnym stopniu skomplikowania dachu. Jako jedyni na rynku produkujemy gonty frezowane pod kątem do zastosowania na krokwiach narożnych.

Niezwykle istotną czynnością w produkcji gontów drewnianych jest ich suszenie i sezonowanie. Najlepszym, sprawdzonym i wykorzystywanym przez naszą firmę sposobem jest suszenie w warunkach atmosferycznych podobnych do właściwej pracy gontów. Suszenie gontów na dworze stwarza warunki do naturalnego oddania wilgoci. Gont narażony na zmienne warunki atmosferyczne przechodzi przez selekcję, która umożliwia fachowcom wybranie najtrwalszych, najbardziej nadających się sztuk gontu do danej powierzchni dachowej.

Każdą powierzchnia dachowa może zostać pokryta gontami drewnianymi sposobem pojedynczym lub podwójnym czyli na tzw. dubelt. Uzależnione jest to od przeznaczenia i wykorzystania budynku, lokalizacji, kąta nachylenia dachu i innych. Na jeden metr kwadratowy powierzchni szacunkowo przyjmujemy 45 sztuk gontu - 60 cm, natomiast przy podwójnej warstwie ok. 60 sztuk gontu. Wykonując usługę montażu gontów przybijamy je specjalnymi gwoździami ocynk.  Gwoździe te posiadamy w naszej stałej ofercie.

Masz więcej pytań?

Służymy miłych i fachowym doradztwem.


| Firma P.H.U. "GONTY" Stanisław Bielak

| Podwilk 16, 34-722 Podwilk

| woj. małopolskie

Copyright © 2015 Firma P.H.U. GONTY Stanisław Bielak I  Strony internetowe z hostingiem I  Logowanie